6. Összegzés, lezárás
Esszémben szerettem volna rámutatni a főbb Európai Uniós intézkedésekre, valamint ezekre az intézkedésekre adott magyar válaszokra. Nem csak nemzetközi szinten váltottak ki az ellentétek feszültséget, hanem az országon belül is. Heves viták folytak Magyarországon arról, hogy mik szolgálják valóban a nép érdekeit, s hogy megfelelő politikusok képviselik-e hazánkat a tanácsokon.
Én azon polgárok csoportját erősítem, akik egyetértenek a kormány intézkedéseivel a menekültügy kapcsán. Véleményem szerint a kerítés egy szükségszerű és hasznos befektetés volt az ország részéről, mely a magyarokat próbálta és próbálja védeni mind a mai napig. Azonban tisztában vagyok az országunk demográfiai helyzetével és azzal, hogy öregedő társadalomban élünk, ahol a népességcsökkenést az intenzív kivándorlás is erősíti. Ettől függetlenül úgy látom, hogy Magyarországot magyarokkal kell újra életre kelteni, nem pedig illegális vagy esetleg legális bevándorlókkal.
Fontos tiszteletben tartanunk a közösség érdekeit az egyéni érdekek mellett, így a köztes és ésszerű megoldás az lehetett volna, hogy fegyveres kísérettel ellátott útvonalakat alakít ki a nemzetbiztonság azok számára, akik nem szándékoztak vagy szándékoznak hazánkban letelepedni, csupán békésen áthaladni egy másik országba. Ahogy ez történt 2015-ben is, a kerítés megépítése előtt.
Az emberség mindannyiunk erénye, mely segíthet abban, hogy a rászorulókat, a megfélemlítetteket és a nincsteleneket segítsük és óvjuk. Ezt segítette volna elő a kerítés, melynek szándékát félreértelmezték nemzetközi, sőt hazai szinten is. Célja az, hogy ne léphessek senki sem magyar földre anélkül, hogy nem lenne beregisztrálva, ezzel is óvva az emberi jogokat.
…