Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

eKönyvtár library
FAQ
 

Great deal: today with a discount!

Regular price:
8 798 Ft
You save:
1 495 Ft
Discounted price*:
7 303 Ft
Purchase
Add to Wish List
ID number:152965
Evaluation:
Published: 31.05.2013.
Language: Ukrainian
Level: College/University
Literature: 70 units
References: Used
Extract

ВИСНОВКИ
Український футуристичний рух – гетерогенний авангардний рух на широкій основі. Його естетика – новизна й уміння здивувати. На тлі європейського контексту, рух є часткою реакції ХХ сторіччя на натуралізм, реалізм, в цілому, на мистецтво всього ХХ століття. Український футуризм, формалістичний за своєю суттю, цілком свідомий власних прийомів і методів. На місце модернізму він поставив раціоналізм.
Український футуризм став рухом із майже невпинною еволюцією. Почасти завдяки своїй філософії, а ще більше завдяки мінливій політичній кон’юнктурі та постійному культурному тискові. Футуризм як рух мав певну місію: змінити орієнтацію української літератури й таки ввести її в ХХ століття, хай навіть проти її волі. Цим пояснюється його нетривала орієнтація на масовім, постійні полеміки з традицією та його перейнятість турботами про поширення впливу на культурній арені.
Значення українського футуризму можна підсумувати так: по-перше, він був однією з основних історичних подій, без якої не можна осмислити й зрозуміти одного з найважливіших періодів української культури 1910-х та 1920-х років. По-друге, він є оригінальним літературним явищем, що лишило пособі праці неперебутньої вартості й привабливості. Український футуризм не був малозначущим, непоширеним (особливо за мірками авангарду), непатріотичним. Перед нами один з найважливіших рухів свого часу – і будь-яка історія літератури, що нехтує його ідеологією та естетичними позиціями, дає неповторну й викривлену картину літературного процесу.
Українські футуристи, створюючи власну теорію “лівого” роману, виокреслили її тенденції. Безсумнівною перевагою творів “нового” мистецтва було намагання відійти від фольклорної теми, позбувшись “хуторянства” та засилля сільських образів, спроектувавши тодішні реалії на урбанізацію та бурхливий механічний розвиток промисловості. На рівні руху композиції художнього твору зміни насамперед торкалися відмови від “героя” та заміни його постаттю спостерігача. Функціональна настанова на оновлений роман уже за самою темою показу життя не села, а міста була визначальною прикметою жанру “лівого” роману. Композиція “лівого” роману, як правило, складалася із кількох новел. Це давало змогу письменнику охопити та всебічно олітературити будь-який факт із тодішньої реалії.
Рецепція творів футуристів дозволяє говорити про те, що одним з типових способів оновлення роману було змішування елементів різних літературних жанрів (Гео Шкурупій “Двері в день”, “Жанна-батальйонерка”; Ю.Яновський “Майстер корабля”), родів (Гео Коляда “Арсенал сил”, М.Йогансен “Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швейцарію”, Ю.Яновський “Чотири шаблі”) і навіть суміжних мистецтв (Л.Скрипник “Інтелігент”, А.Чужий “Ведмідь полює за сонцем”). З цього випливає спільна для всіх експериментаторів схильність до полістилістики. Комбінуючи у своїх творах різножанрові прийоми і засоби, українські митці (кожний по-своєму) утверджували таким чином ідею про синтетизм (=універсальність природи) роману. Одночасно формується залежність жанрових ознак моделі експериментального роману від домінантної спрямованості твору, безпосередньо пов’язаної з проблемою переоцінки письменниками літературних надбань минулого.

Author's comment
Editor's remarks
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −1 368 Ft
Work pack Nr. 1332700
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this eKönyvtár paper on „Український футуристичний роман 20 ст.: генеалогія, структура, наратив”.

Link to paper:
https://eng.ekonyvtar.eu/w/152965

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from eKönyvtár.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register