Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

eKönyvtár library
FAQ
 

Great deal: today with a discount!

Regular price:
2 701 Ft
You save:
487 Ft
Discounted price*:
2 214 Ft
Purchase
Add to Wish List
ID number:771035
Evaluation:
Published: 09.03.2021.
Language: Hungarian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Majd választottam egy megfelelő ∆x értéket (0,2 m), amelynél egyedül a pontosság mértéke számított, hiszen minél több az osztópont, annál több pontján vizsgáljuk az elektromos mezőt, így annál pontosabb a számítás. Viszont nincs rossz érték, mivel eleve az x-tengelyen a töltések után vannak a vizsgált pontok, így a töltésekben fellépő szingularitást (ami miatt a töltésben nem értelmezhető a térerősség nagysága) kizárja a vizsgált pontok meghatározása.
Az állandók felvétele után felvettem egy xi oszlopot, megadva a vizsgált pont távolságát a koordináta rendszer origójától, méterben kifejezve. A következő sorokban az értékeket mindig a fölötte lévőhöz a ∆r-t hozzáadva (rögzítve a képletben hogy celláról cellára ne változzon) kaptam, amit 100d-ig számítottam ki, a feladatleírásnak megfelelően. Emellé egy oszlopba bevezettem az r+ jelölést a vizsgált pont és a q+ távolságára, méterben kifejezve. Ennek értékét a d-ből számítva kaptam meg: az első sorba xi és d/2 összegét írtam, mivel az origó a d szakasz felezőpontjában van, így az origótól számolt xi (=10d) értékhez még hozzá kell adni a d/2 távolságot, hogy megkapjam a pont és a töltés távolságát.
A következő sorokban az értékeket mindig a fölötte lévőhöz a ∆r-t hozzáadva (rögzítve a képletben, hogy celláról cellára ne változzon) kaptam, amit 100d-ig számítottam ki. Egy másik oszlopban bevezettem az r- jelölést a vizsgált pont és
a q- távolságára, méterben kifejezve. Ennek értékét az r+-ból számítottam ki, levonva a d értékét (rögzítve a képletben, hogy celláról cellára az oszlopban csak az r+ értéke változzon), mert a q- pontosan a két töltés távolságával (d) van közelebb az adott vizsgált ponthoz. Az r- értékét is 100d-ig számítottam ki.
Ezután felvettem két oszlopot a két töltés (q+ és q-) által előidézett két elektromos mező p1 típusú pontokban mérhető térerősségéről (Eq+ a pozitív töltés által létrehozott elektromos mező térerőssége, Eq- a negatív töltés által létrehozott elektromos mező térerőssége), amit a térerősségre vonatkozó képletből (lásd feljebb) számoltam ki. …

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −995 Ft
Work pack Nr. 1382807
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this eKönyvtár paper on „Dipólus terének modellezése Excel segítségével”.

Link to paper:
https://eng.ekonyvtar.eu/w/771035

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from eKönyvtár.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register