Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

eKönyvtár library
FAQ
 

Great deal: today with a discount!

Regular price:
2 782 Ft
You save:
501 Ft
Discounted price*:
2 281 Ft
Purchase
Add to Wish List
ID number:897895
Evaluation:
Published: 08.09.2004.
Language: English
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Angļu juridiskai sistēmai piemīt viena ievērojama īpatnība, kas to atšķir gandrīz no juridiskām sistēmām visā pasaulē: tai nav ne civilkodeksā, ne kriminālkodeksa. Likumi daļēji sastāv no likumdošanas aktiem vai Parlamenta aktiem un daļēji no Paražu tiesībām vai nerakstītiem likumiem. Paražu likumi ir nerakstīti likumi vai precendentu tiesības, t.i., spriedumi vai izskatītās lietas notiek pēc [Williama the Conqueror] laiku paražām. Šī iemesla dēļ nozīmīga likumu daļa nekad nav tikusi izskatīta, nekad nav debatēts par tiem, nav notikusi to apstiprināšana kādā no Anglijas Parlamentiem. Daudzi no Anglijas likumiem satur nevis Parlamentāros likumdošanas aktus, bet gan Augstāko Tiesu, Apelācijas Tiesu vai Lordu Palātas [Hose of Lords] tiesnešu izlemto lietu ziņojumus. Anglijas likumi tika izveidoti, sakombinējot likumdošanas aktus un tiesnešu radītos likumus, kur pēdējais no tiem ir Paražu likumi.
Kopš 16.gs. ir pieņemts princips ka izskatītās lietas satur autoritatīvu “precendentu”, kas nozīmē, ja tiesnesis ir izdarījis spriedumu par konkrētu lietu, jebkurš cits tiesnesis pēc tam, kuram nākas saskarties ar līdzīga rakstura faktu kopumu, attiecina likumu tādā veidā, kā tas bijis deklarēts jau iepriekšējā līdzīga rakstura tiesā. Liels skaits precendentu, kas sastopami likumā, dod iespēju tiesnešiem brīvi izvēlēties precedentus, kuri uzskatāmi par nozīmīgi atbilstošiem konkrētai lietai un spriest par tiem, kas līdzinās iepriekš izskatītiem precendentiem. Tomēr mūsdienās, gandrīz visi pārkāpumi, par kuriem persona var tikt sodīta, ir izskatīti kādā no likumiem, kas paredz maksimāli iespējamo sodu.

1. What is the succession of the proceedings of a trial?
Persons offending against the law are summoned before a court of law. The summons issued by a court state the charge maved against the offender by the person suing him.
Opening the case for the prosecuting party and hearing the evidence of the witness for the prosecution carries on the trial.
On the completion of the plaintiff’s case and evidence, the defendant’s case is stated and evidence is heard in support of it. A barrister undertakes the defence of the defendant.

Author's comment
Editor's remarks
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this eKönyvtár paper on „English Legal System. Angļu juridiskā sistēma”.

Link to paper:
https://eng.ekonyvtar.eu/w/897895

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from eKönyvtár.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register