Evaluation:
Published: 17.03.2021.
Language: Hungarian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
  • Research Papers 'Radioaktív hulladék, mint potenciális környezeti probléma', 1.
  • Research Papers 'Radioaktív hulladék, mint potenciális környezeti probléma', 2.
  • Research Papers 'Radioaktív hulladék, mint potenciális környezeti probléma', 3.
  • Research Papers 'Radioaktív hulladék, mint potenciális környezeti probléma', 4.
Extract

Egy 300 köbméter nagy aktivitású folyékony radioaktív anyaggal teli fémtartály berobbant, 20 millió curie-nyi radioaktív anyagot spriccelve szét a levegőben több tízezer négyzetkilométeren, ez 272 ezer embert érintett. A csernobili baleset következtében 80 millió curie volt ez a mennyiség. Ebben nem csak ez a hatalmas mennyiségű nukleáris anyag környezetbe kerülése volt a probléma, hanem az hogy titokban tartotta a szovjet vezetés, csak 20-30 év múlva derült fény ezekre. Hozzátenném, semmilyen evakuálás nem történt a térségben, megnövelve a rákos megbetegedések, idegrendszeri rendellenességek számát. A környék ma is lakott. A kulcsszavak helyett most beszéljenek inkább a képek.
Az atomerőművek társadalmi megítélése is hagy kívánni valót maga után. Míg az atomerőműveket többnyire elfogadás jellemzi, mert valami hasznot állít elő, és ha mégis megváltozik a vélemény, 30-40, legfeljebb 50 év múlva le lesz szerelve. Ám a hulladékokkal már elég más a helyzet. Egy uniós felmérés szerint az európaiak 75 százalékát aggasztja a nukleáris hulladékok ügye. A másik erős kontraszt a szakértők és a döntéshozók között található. Az utóbbi általában a gazdasági előnyöket részesítik előnyben.

Author's comment
Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this eKönyvtár paper on „Radioaktív hulladék, mint potenciális környezeti probléma”.

Link to paper:
https://eng.ekonyvtar.eu/w/657976

Send

Email has been sent